top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Ekiz

Otellerdeki Suit Oda Ne Demek?

Misafirlerin her zaman için en yüksek konforu elde edebilmesi adına hazırlanan suit odalar ile tatilinizi bambaşka bir boyuta taşıyabilmek mümkün. Ailecek, sevdiklerinizle bir arada tatil yaparken, kendinizi evinizin rahatlığında hissedebileceğiniz bu oda tipinde, pek çok farklı imkana da yer veriliyor.

Suit Oda Nedir?

Suit, kelime anlamı olarak İngilizce’den “geniş” olarak çevrilmekte. Turizm sektöründe ve otellerde, genellikle daha geniş olan odaları tanımlamak için kullanılan bu kelime, günümüzde neredeyse her dilde ortak bir anlama sahip.

Otellerde, standart odalara kıyasla daha büyük olan, içinde genellikle çalışma masası, kanepe gibi ek mobilyaları barındıran bu oda tipi, daha konforlu bir konaklama talep eden misafirler tarafından daha sık tercih ediliyor.

Suit odalar, her zaman için standart odalara kıyasla daha geniş olduğu gibi, kendi içinde de farklı türlere sahip olabiliyor. Konuk kapasitesi, sunduğu imkanlar ve buna benzer detaylara göre farklı türlere sahip olan suit otel odaları, Adenya Otel’de misafirlere her zaman için kusursuz bir tatil yaşatıyor.

Suit Odanın Özellikleri Neler?

Suit odaları, standart otel odalarından ayıran ilk özellik metrekare olarak daha geniş bir alana sahip olmaları. Standart bir odaya kıyasla daha ferah ve geniş bir atmosfere sahip olan bu odalar, kalabalık konaklayan misafirler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Bununla birlikte, suit odaların özel tasarımı ve içinde bulunan, diğer otel odalarına kıyasla daha lüks mobilyalar da tercih edilme sebepleri arasında gösteriliyor. Özellikle, balayı ve benzeri özel günler için konaklayan misafirler, tatillerini çok daha keyifli geçirmek adına bu oda tipini sıkça tercih ediyor.

Suit Odalarda Kaç Kişi Konaklayabilir?

Suit odaların özellikleri ve konuk kapasiteleri de tıpkı diğer otel odalarında olduğu gibi değişkenlik gösteriyor. İki kişilik odalardan, ara kapı ile birbirine bağlanan ve geniş ailelerin konforlu bir tatil geçirebileceği oda tiplerine kadar pek çok seçenek bulunuyor.

40 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kütahya’da Gezilecek Yerler

Kütahya’da Gezilecek Yerler Yazar Mehmet EKİZ - Aralık 13, 2022 0 5512 Ege Bölgesi’nde bulunan Kütahya’nın tarihi milattan önce üç binli yıllara kadar uzanıyor. Antik çağlarda Kotiaeon, Cotiaeum ve Ko

Kütahya apart & Otel : Sağlık Turizmi Konaklaması

Kütahya apart & Otel : Sağlık Turizmi Konaklaması SAĞLIK TURİZMİ, SON YILLARDA DÜNYA GENELİNDE POPÜLERLİK KAZANAN BİR SEYAHAT TRENDİ HALİNE GELDİ. FARKLI ÜLKE YA ŞEHİRLERDE YER ALAN HASTANELERDE TEDAV

コメント


bottom of page